ՀՀ ԱԺ երեք խմբակցությունների մի խումբ կին պատգամավորներ մայիսի 13-ին տեսակապի միջոցով զրուցել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի եւ ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերի հետ:
Վիրտուալ հանդիպման մասնակիցները քննարկել են ԱՄՆ կառավարության աջակցությունը COVID-19 համավարակի դեմ պայքարում, ինչպես նաեւ ընդգծել այդ ճգնաժամին Հայաստանի արձագանքման գործում առաջնորդ կանանց կարեւոր դերը:
Մասնակիցները համաձայնել են առաջիկայում պարբերաբար հանդիպել՝ հաղորդակցվելու եւ միասին օժանդակելու Հայաստանի քաղաքական ասպարեզում կանանց հաջողությանը:
Հանդիպումը կազմակերպել էր Ազգային ժողովրդավարական Ինստիտուտը՝ «Ընտրական գործընթացների եւ քաղաքական հաշվետվողականության ամրապնդում» (SEPPA) ծրագրի շրջանակում:

13 мая группа депутатов-женщин трех парламентских фракций побеседовала по видеосвязи с послом США в РА Линн Трейси и директором миссии USAID в Армении Деборой Гризер.
Участники виртуальной встречи обсудили содействие правительства США в борьбе с пандемией COVID-19, а также подчеркнули весомую роль женщин в реагировании на кризис в Армении.
Собеседники договорились о регулярных встречах – для контактов и взаимодействия женщин на политической арене Армении.
Встречу организовал Национальный институт демократии в рамках программы «Укрепление избирательных процессов и политической ответственности» (SEPPA).